11 kişi öldürülmüştü: 25 yıl burada yaşadı!

Muş'ta 1994 yılında 11 kişinin öldürülüğü silahlı kavganın faillerinden olan Medeni Sağın saklandığı gizli mağarada kıskıvrak yakalandı.

11 kişi öldürülmüştü: 25 yıl burada yaşadı!
banner150

Edinilen bilgilere göre, Muş Jandarma Komutanlığı ekipleri, 28 Mayıs 1994 yılında Sürügüden köyünde 11 kişinin öldüğü, 17 kişinin yaralandığı kavgayla ilgili aranan Medeni Sağın'ın yakalanması için çalışma yürüttü.

Jandarma ekipleri, hakkında Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "Kan Gütme Saikiyle Öldürme" suçundan verilen 36 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Medeni Sağın'ın saklandığı adresi buldu.

Sabah saatlerinde Çiçekli köyüne gerçekleştirilen operasyonla yakalanan Medeni Sağın'ın, güvenlik güçlerine yakalanmamak için dağda yaptığı sığınakta saklandığı, su ihtiyacını da doğal kuyudan karşıladığı belirlendi.

Muş Jandarma Komutanlığı ekiplerini sürekli gözetleyerek geldiklerinde atla kaçan, komşu köylerden irtibat kurduğu kişilerden güvenlik güçlerinin geldiğinden haberdar olan zanlının, bu sayede 6 kez kaçarak yakalanmaktan kurtulduğu tespit edildi.

Adliyeye sevk edilen Medeni Sağın, işlemlerin ardından cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.