banner232

Zincir marketlerdeki fahiş fiyat artışıyla ilgili müfettişler görevlendirildi

Ticaret Bakanı Muş, zincir marketlerdeki ürünlerde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için talimat verdi. Görevlendirilen ticaret müfettişleri, etiketleri inceleyecek.

Zincir marketlerdeki fahiş fiyat artışıyla ilgili müfettişler görevlendirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaşanan fahiş fiyat tartışmalarına geçtiğimiz günlerde yanıt vermiş, zincir marketleri işaret ederek, "Ticaret Bakanlığı olarak bunların üzerine gideceğiz." ifadesini kullanmıştı.

Erdoğan'ın açıklamasının ardından bakanlık harekete geçti.

5 ZİNCİR MARKET İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ
Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un talimatıyla 5 zincir marketteki ürünlerde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirildi.

Yumurtadan süte, makarnadan pirince, sebze ve meyveden temizlik malzemelerine kadar geniş yelpazedeki ürünlerde denetleme yapılacak.

VATANDAŞLARIN ŞİKAYETLERİNE KAYITSIZ KALINMADI
Bakanlıktan yapılan açıklamada, son dönemde, temel gıda ve ihtiyaç maddelerinde fahiş fiyat artışları olduğuna ilişkin vatandaş tarafından bakanlığa iletilen başvuru ve şikayetlerin dikkate alındığı anımsatıldı.

DENETİMLER 81 İLDE SÜRÜYOR
81 ilde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığına ve Fiyat Etiketi Yönetmeliği'ne aykırılıkların olup olmadığına ilişkin denetimlerin sürdürüldüğü belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Bununla birlikte, tüm ülke sathında faaliyet gösteren ve en yaygın şube ağına sahip olan 5 büyük zincir markette yumurtadan süte, makarnadan pirince, sebze ve meyveden temizlik malzemelerine kadar geniş bir yelpazedeki üründe fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş'un talimatlarıyla Ticaret Müfettişleri görevlendirilmiştir.

"YASAL ÇERÇEVEDE HER TÜRLÜ TEDBİR ALINACAK"
Bakanlık olarak, serbest rekabete ve piyasa koşullarına aykırı hareket ederek tüketicilerin mağduriyetine neden olanlarla mücadelemizi sürdürmekte ve bu konuda yasal çerçevede her türlü tedbiri almakta kararlıyız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.