Yosun tutmuş şekilde buldu! 200 bin dolar istiyor

Çorumlu çiftçi Mutlu Yılmaz’ın 68 kiloluk göktaşını ABD’den bir alıcıya 180 bin dolara satmasından sonra bir haber de Tokat’tan geldi: Çoban Nurullah Afacan arazide bulduğu göktaşlarına 200 bin dolar istiyor.

Yosun tutmuş şekilde buldu! 200 bin dolar istiyor

Tokat Artova’ya bağlı Kayaönü köyünde yaşayan, evli ve 3 çocuk babası Nurullah Afacan (41) 3 ay önce arazide hayvanlarını otlatırken, koyunlardan birinin ayağının yosun kaplamış taşa takıldığını gördü. Taşın diğerlerinden farklı olduğunu anlayan Afacan, eline alarak incelemeye başladı.

Göktaşı olabileceğini düşünen Afacan, taştan parça alarak, Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne gönderdi. Burada yapılan testlerde, taşta 17 farklı element tespit edilirken, göktaşı olduğu tescillendi.

Afacan, taşı bulduğu yere giderek yan bölgede benzer taşlar buldu. Toplam ağırlığı 70 kiloyu bulan taşları 200 bin dolara satılığa çıkaran Nurullah Afacan, “Şu an müşteri var. Biz 200 bin dolar fiyat verdik. Bize 180 bin dolar teklif ettiler. Henüz kimseye vermedik” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.