Yeni askerlik sistemiyle ilgili flaş açıklama!

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Geride bıraktığımız 3 haftalık süre zarfında PKK/KCK terör örgütüne karşı yurt içinde ve Irak’ın kuzeyinde kararlılıkla ve taarruz anlayışı ile yürütülen operasyonlarda; toplam 56 terörist etkisiz hale getirildi" denildi. Öte yandan Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili bilgi de verildi.

Yeni askerlik sistemiyle ilgili flaş açıklama!
banner150

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamalar şöyle;
"Tel Rıfat bölgesinden saldırılara unsurlarımız tarafından meşru  müdafaa kapsamında gerekli cevap verilmektedir, verilmeye devam edilecektir." 

"Yurt içinde ve Irak’ın kuzeyinde yürütülen operasyonlar  kapsamında üç haftada 56 terörist etkisiz hale getirildi"
"FETÖ ile mücadele kararlılıkla devam etmektedir. Son 7 ay içinde  1076 personel açığa alınmıştır"
"Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili olarak ise; çalışmamızın ilk taslağı Kabine Toplantısında Sn. Cumhurbaşkanımıza sunulmuştur. Çalışmalarımız, diğer Bakanlıklar/Kurumlarla koordineli olarak devam ediyor. Maksadımız, Toplumdan geniş bir kabul görecek, tüm ihtiyaçları ve talepleri karşılayacak dengeli bir sistem teşkil etmektir. Önümüzdeki günlerde çalışmalar Sayın Cumhurbaşkanımızın onayına sunulacak. Sonuçlar müteakiben kamuoyuyla paylaşılacaktır."

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.