banner232

Yeni askerlik düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, Meclis'te kabul edildi!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) personelinin özlük haklarının iyileştirilmesi, personelin tecrübelerinden daha uzun süreli ve etkin şekilde yararlanılması gibi konuları içeren TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.

Yeni askerlik düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, Meclis'te kabul edildi!

Askeri mevzuatta bir dizi değişiklik öngören 44 maddelik kanun teklifi Meclis Milli Savunma Komisyonu’nda kabul edildi. TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda, Milli Savunma Bakanlığı kadrolarında görevli personelin tecrübelerinden daha uzun süreli ve etkin şekilde yararlanılması, özlük haklarının iyileştirilmesi gibi düzenlemeleri içeren TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.

Teklifle birlikte uzman erbaşların özlük hakları iyileştiriliyor. Emekli askerler Milli Savunma Üniversitesi’nde ders verebilecek. Askerliğini yapmadan milletvekili seçilenlerin askerliği yapma şartı vekillik süresi bitene kadar ertelenebilecek.

DETAYLAR GELİYOR...

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.