Ümran Dut için Sağlık Bakanlığı harekete geçti!

Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaşayan Ümran Dut'un, doğuştan gelen göz tansiyonu nedeniyle yaşadığı görme probleminin haberleştirilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

Ümran Dut için Sağlık Bakanlığı harekete geçti!

Türkiye geçtiğimiz hafta içinde Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaşayan Ümran Dut'un gözlerini konuştu. Doğuştan göz tansiyonu olan Ümran'ın sosyal medyada photoshop sanılan gözleri Sağlık Bakanlığı'nı da harekete geçirdi. Dut, Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde kontrole girdi.

Yaşadığı göz tansiyonu sebebiyle doğuştan bu yana yüzde 5 görebilen 18 yaşındaki Ümran Dut’un, yayınlanan haberlerinden sonra Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin tarafından Balıkesir'e davet edilen Ümran Dut, ailesi ile birlikte Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine gitti. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş'un koordinesinde Tıp Fakültesi Hastanesinde kontrol edilen Dut, Göz Doktoru Hümeyra Yıldırım Can tarafından muayene edildi.

Kornea nakil birim sorumlusu Mehmet Şimşek'in hazır bulunduğu muayenede, Ümran Dut için rapor yazıldı. Göz tansiyonu hastalığı olan Ümran Dut'un sürecinin hastane tarafından kontrol edileceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.