Twitter hesabını yönetmekten tutuklandı

Boğaziçi protestolarına destek veren Twitter hesabında yapılan paylaşımlar nedeniyle İzmir'de gözaltına alınan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencisi Beyza Buldağ tutuklandı. Buldağ, 'Suç işlemeye alenen tahrik etme' ve 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' ile suçlandı.

Twitter hesabını yönetmekten tutuklandı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Sinema ve Televizyon bölümü öğrencisi Beyza Buldağ, Boğaziçi Dayanışması hesabını yönetmek ve 12. Cumhurbaşkanı'na açık mektup sebebiyle Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla İzmir'de gözaltına alındı. Buldağ, "Halkı kin nefret düşmanlığa tahrik ve  suç işlemeye tahrik suçlamasıyla" tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Buldağ, çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmasına karar verildi.

Boğaziçi Dayanışması sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hitaben açık bir mektup yayınlamıştı. Mektupta Erdoğan'a "Siz padişah değilsiniz, biz de tebaanız değiliz" denilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.