Türkiye'nin yerli solunum cihazı dünyaya can veriyor

Ölümcül koronavirüs döneminde Yerli ve milli imkanlarla üretilen solunum cihazı Brezilya'daki hastanelerde kullanılmaya başlanıldı.

Türkiye'nin yerli solunum cihazı dünyaya can veriyor

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyada yayılmaya devam eden coronavirüs nedeniyle Brezilya'da hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Yeterli önlemlerin alınmaması nedeniyle ölü sayısının 47 bini geçtiği ülkede, hastaların tedavisi için Türkiye'de üretilen milli solunum cihazları hastanelere konuldu.

SAO PAULO VALİSİ PAYLAŞTI: 2 BİN 72 SOLUNUM CİHAZI
Sao Paulo Valisi Joao Doria, "Made in Türkiye" baskılı solunum cihazlarının fotoğraflarına yer verdiği mesajında, 2 bin 72 solunum cihazının Sao Paulo eyaletindeki farklı kamu hastanelerine dağıtıldığını aktardı. Doria, solunum cihazlarının Taubate, Registro ve Bauru bölgelerine ulaştığı ve hastanelerde hizmete sunulduğunu belirtti.

Doria, Türkiye'den tedarik ettikleri solunum cihazlarıyla yoğun bakım ünitelerindeki yatak sayısını ikiye katlayabildiklerine işaret ederek, "Böylelikle Sao Paulo'da hiçbir yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastası tedaviden mahrum kalmayacak." açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.