Türkiye'de koronavirüsten kaç kişi hayatını kaybetti? Son sayıları Bakan Koca açıkladı...

Dünyayla birlikte Türkiye'de de etkili olan ve can alan koronavirüs salgınında merak edilen son sayıları, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı.

Türkiye'de koronavirüsten kaç kişi hayatını kaybetti? Son sayıları Bakan Koca açıkladı...

Dünyayla birlikte Türkiye'de de etkili olan ve can alan koronavirüs salgınında merak edilen son sayıları, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Bakan Koca, koronavirüsten hayatını kaybeden vatandaşlarımızın son sayısını açıkladı. 9 kişi daha hayatını kaybetti ve toplam can kaybı 30'a yükseldi. Toplam vaka sayısı ise bin 236 oldu.

Bakan Koca, Twitter hesabından paylaştığı ilk mesajda, "Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. Bugün 9 yeni vefat, 289 yeni tanı var. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar" ifadelerini kullandı.

Toplam can kaybı 30'a yükseldi

Fahrettin Koca, ikinci mesajda ise "Bugüne kadar toplam 20.345 test yapıldı, 1.236 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, 'yok' dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.