Türkiye'de koronadan can kaybı 131'e vaka sayısı 9 bin 217'ye çıktı

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayısında artışlar yaşanan Koronavirüs (Covid-19) virüsü can almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son dakika açıklamasıyla koronavirüs kaynaklı can kaybının 131'e yükseldiğini ifade etti. Toplam vaka sayısı bugün yapılan testlerin ardından 9 bin 217'ye çıktı.

Türkiye'de koronadan can kaybı 131'e vaka sayısı 9 bin 217'ye çıktı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Twtitter sayfasından Türkiye'deki koronavirüs hastalarıyla ilgili son verileri paylaştı.

Bakan Koca, bugün koronavirüsten 23 hastanın daha hayatını kaybettiğini ve bu sonuçlarla birlikte can kaybımızın 131'e çıktığını duyurdu. Vaka sayısı ise bin 815 kişi artarak 9 bin 217'ye yükseldi.

Son açıklanan rakamlarla birlikte yapılan test sayısı 65 bin 446'ya yükselirken toplam vaka sayısı ise 9 bin 217 oldu. Bugün yapılan testlerle vaka sayısı ise bin 815 olarak gerçekleşti.

İşte Bakan Koca'nın o paylaşımı;

"Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu’nu, her akşam yenilenen verilerle AŞAĞIDA PAYLAŞTIĞIM LİNKTEN ve buradan görebilirsiniz"

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.