TSK'dan flaş Kahramanmaraş açıklaması! Teröristler cehenneme postalandı

Türk Silahlı Kuvvetleri, 29 Temmuz - 05 Temmuz tarihleri arasında yapılan operasyonalarla 49 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

TSK'dan flaş Kahramanmaraş açıklaması! Teröristler cehenneme postalandı
banner150

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), yurt içiyle Irak'ın kuzeyinde yürütülen operasyonlarda 1 haftada 49 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren ise 4 bin 519 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

TSK, 29 Haziran-5 Temmuz 2018 tarihleri arasında yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

49 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Açıklamaya göre, söz konusu tarihlerde PKK/KCK terör örgütünün barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergahı olarak kullandığı Şırnak, 
Hakkari, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ağrı, Mardin ile Irak’ın kuzeyinde yürütülen büyük ve orta çaplı operasyonlara aralıksız devam edildi. Gerçekleştirilen başarılı operasyonlarda toplam 49 terörist etkisiz hale getirildi. 

OPERASYONDA ELE GEÇİRİLENLER
Operasyonlarda ayrıca 11 adet piyade tüfeği, 1 adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, 2 adet law, 1 adet tabanca olmak üzere toplam 15 silah ele geçirildi, tespit edilen 16 adet EYP ve 8 adet silah mevzi, sığınak ve barınak imha edildi. 

4 MEHMETÇİK YARALANDI
Operasyonlarda, 4 kahraman Türk askeri ise yaralandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.