Ticaret Bakanı Pekcan açıkladı! Marketlere yöresel zorunluluk...

 Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, başta market olmak üzere perakende sektörü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yeni yasa ile yöresel ürün zorunluluğu da geliyor.

Ticaret Bakanı Pekcan açıkladı! Marketlere yöresel zorunluluk...
banner150

Balıkesir'de bulunan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaflarla buluştu. Dürüst ticaret yapmayanları, fırsatçılık yapanları denetlediklerini ve önlem aldıklarını ifade eden Pekcan, ticaret alanında son dönem yapılan yeniliklerden bahsetti.

e-ticarete güven damgası getirdiklerini belirten Pekcan, esnaf ve sanatkarlara markalaşma ve pazara giriş eğitimi verdiklerini söyledi. Kadın  girişimcilere e-ticaret üzerinde sattıkları ürünlere 30 bin liraya kadar vergi muafiyeti getirildiğini hatırlatan Pekcan yeni perakende yasasına dair konuştu.

Yöresel ürünler artık zorunlu

Yeni yasaya dair çalışmaların devaö ettiğini belirten Pekcan, şu ifadeleri kullandı: "Yeni yasa taslağımızda yöresel ürün kullandırma ve belli rafları bunlara ayırmak için zorunluluk getiriyoruz. Zincir marketlerin sadece kendi markalarıyla değil diğer markalardan da ürün bulundurma zorunluluğu getiriyoruz.

Marketlere mesafa standardı

Ayrıca marketlerin hangi ölçekte ve mesafede açılacağı yönünde de çalışmalar yapıyoruz. İnşallah, esnaf ve sanatkarlarımızın talep ve dileklerini yerine getirmek için bakanlık olarak tüm ekiplerimizle beraber çalışacağız." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.