Tespit edildi düğmeye basıldı! Eylem hazırlığındaki 6 terörist yakalandı!

İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince önümüzdeki günlerde siyasi parti binalarına ve market zincirlerine yönelik saldırı hazırlığında olan PKK gençlik yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 6 şüpheli yakalandı. Ayrıca Barış Pınarı Harekatı’nı protesto eden ve terörü öven 2 şüpheli de gözaltına alındı.

Tespit edildi düğmeye basıldı! Eylem hazırlığındaki 6 terörist yakalandı!
banner150

İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce tarafından Suriye'nin Kuzeyinde faaliyet gösteren örgütün sözde hâkimiyetine son vermek ve güvenli bölge temin etmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nı protesto etmek amacıyla sosyal medya üzerinden yapmış oldukları paylaşımlarda TSK'nın operasyonlarda sözde bölgede yaşayan sivilleri hedef aldığı, Kürt halkını yok ettiği şeklinde terör destek paylaşımları yaptıkları tespit edilen şüphelilere operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 2 şüpheli kıskıvrak yakalandı.

HEDEF SİYASİ PARTİ BİNALARI VE MARKET ZİNCİRLERİYDİ!

Ayrıca terör örgütünün gençlik yapılanması olan DGH (Devrimci Gençlik Hareketi) içerisinde faaliyet gösterdiği ve önümüzdeki günlerde siyasi parti binalarına ve market zincirlerine yönelik özellikle silahlı, EYP'li, Molotof kokteyli, havai fişekli ve ses bombalı saldırı yapabileceği değerlendirilen şahıslara yönelik operasyon düzenlendi.

Operasyon kapsamında 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda 1 adet av tüfeği, 1 adet tabanca, 1 adet şarjör, 11 adet fişek ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. (Kaynak: Sabah)

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.