Teröristlerin korkulu rüyası komandoların Suriye'ye girişi

Tunceli ve Kayseri'den gelen teröristlerin korkulu rüyası komandoların Suriye'ye beton blokların vinçlerler kaldırılarak kara harekatının başladığı anların görüntüleri ortaya çıktı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat'ın doğusunda hava harekatı ve topçu atışlarıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı kapsamında kara birlikleri, dün gece Suriye'ye giriş yaptı.

Komandoların sınır duvarının kaldırılmasıyla Suriye'ye geçtiği anların görüntülerine, İhlas Haber Ajansı ulaştı.

181 HEDEF YOK EDİLDİ
Suriye'nin kuzeyinde Fırat'ın doğusunda terör koridorunu ortadan kaldırmak ve bölgeye barış getirmek amacıyla başlatılan harekatta, 181 hedef yerle bir edildi.

3 AYRI NOKTA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla dün saat 16.00'da başlatılan hava harekatı ve topçu atışlarıyla belirlenen hedefler imha edildi. Telabyad ve Resulayn'daki hedeflerin imha edilmesinin ardından gece 22.00 sıralarında Türk askeri, 3 ayrı noktadan Doğu Fırat'a giriş yaptı.

TUNCELİ VE KAYSERİ'DEN GELEN ÖZEL BİRLİKLER GİRDİ
Şanlıurfa'da konuşlu komandolar, bölgeye sevk edilen askeri çekicinin sınır duvarlarını kaldırmasıyla kara operasyonuna start verdi. Bölgeye ilk giren komandoların, Tunceli ve Kayseri'den gelen özel birlikler olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.