Tam 35 kez maske cezası yedi! Sonunda camına bunu astı

13 yıldır Zonguldak'ta esnaflık yapan Erkan Cinbir, maske taktığı için 35 kez cezalandırıldıktan sonra işyerinin camında "maskenin virüslerden koruduğuna dair bilimsel veri sunabilene; bir ay boyunca yemeği bedava' yazısını yazdı.

Tam 35 kez maske cezası yedi! Sonunda camına bunu astı

Türkiye, koronavirüs salgını ile mücadele ederken Çaycuma ilçesinde esnaflık yapan Erkan Cinbir hakkında tam 35 kez maske kullanmamaktan idari para cezası uygulandı. Cinbir'in ilk günlerde müşteri kabul etmemesi gerektiği halde müşteri beslediği gerekçesiyle işyerine 15 gün kapatma cezası verildi.

Neredeyse 1,5 yıldır verdiği mücadeleyi artık herkesin bildiğini kaydeden Cinbir, “Mücadelem kaldığı yerden devam ediyor, asla vazgeçmeyeceğim. Ben iddiamın arkasındayım eğer verebilecek cevapları varsa beni de bilgilendirsinler. Mücadelemin başından itibaren hiçbir zaman maske takmadım ve sonuna kadar da arkasındayım. Ayrıca maske petrol türevi maddeden üretildiği için hiç kimseye de önermedim." dedi.

Cinbir, şu ifadeleri kullandı: Kendi aileme ve çocuklarıma dahi taktırmadım. Verebilecek cevapları varsa biz herkesi bekliyoruz. Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum; “Lütfen her şeyi bir an önce normale çevirin. İnsanlar kaldıkları yerden hayatlarına devam etsin. Kimse intihar etmesin. Ailesine bakıp, geçimlerini sağlasın. Biz bunun derdindeyiz. Eski, yeni diye hayatımıza bir şeyler koymaya çalışıyorlar biz bunu da kabul etmiyoruz."

"Biraz daha cezalarım çoğalınca toptan itirazımı yapacağım"
"Eski hayatımıza geri dönmek istiyoruz. Yeni rekorları kırdık. Kırmaya da devam etmek istiyoruz. Ama artık polisler gelip ceza yazmıyorlar. Toplamda 35 tane yazılmış cezam oldu. Biraz daha cezalarım çoğalınca toptan itirazımı yapacağım"

(Kaynak: İHA)

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 13:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 4 ay Önce

Gözle görünmeyen Tükürükle bulaşıyor maske bundan dolayı koruyor dünyadaki tüm bilim adamları bilmiyor sen biliyorsun neyse at 1.5 kuşbaşı geliyorum

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.