banner232

Sosyal medya üzerinden tanıştı; kabusu yaşadı

Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaşayan Zeliha A., geçen yıl mart ayında sosyal medyadan kendisine mesaj atan Serdal G. ile tanıştı. Bir süre arkadaşlık eden ikili, ilişki yaşamaya başladı. Zeliha A., iddiaya göre 2 ay sonra Serdal G.'in evli ve 4 çocuk babası olduğunu öğrendi.

Sosyal medya üzerinden tanıştı; kabusu yaşadı

Balıkesir'de yaşayan 27 yaşındaki Zeliha A., internetten tanışıp sevgili olduğu Serdal G.'nin evli olduğunu öğrenince ayrılmak istedi.

Genç kadının sürekli tehdit eden Serdal G., Zeliha A.'yı ensesinden tabancayla vurup yaraladı.

Zeliha A.'nın boynundan çıkıp köprücük kemiğinin yanından tekrar giren kurşun, koltuk altından çıktı.

Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaşayan Zeliha A., geçen yıl mart ayında sosyal medyadan kendisine mesaj atan Serdal G. ile tanıştı. Bir süre arkadaşlık eden ikili, ilişki yaşamaya başladı.

A., iddiaya göre 2 ay sonra G.'in evli ve 4 çocuk babası olduğunu öğrendi. Bunun üzerine Zeliha A., ilişkiye devam edemeyeceğini ve ayrılmak istediğini söyledi.

Serdal G., kendisinden ayrılmak isteyen A.'yı ölümle tehdit edip, silahla evini bastı. Tehditler nedeniyle ilişkiyi sürdürmek zorunda kalan A., defalarca yaşadığı silahlı tehdit nedeniyle polis merkezine gidip, G.'den şikayetçi oldu. Serdal G., hakkında uzaklaştırma kararı verilmesine rağmen A.'yı rahatsız ve tehdit etmeye devam etti. Uzaklaştırma kararını ihlal etmesine rağmen G. hakkında işlem yapılmadı.

Serdal G., bir süre sonra akşam saatlerinde Zeliha A.'ı arayarak konuşmak istediğini söyledi. A. görüşmeyi kabul etti ve G.'ye ait araca bindi.

G., A.'yı dağlık alana götürerek araçtan inmesini söyledi. Bu sırada aracın bagajındaki kazma, kürek ve pompalı tüfeği alan G., A.'ya, "Seni buraya öldürmeye getirdim. Burada seni gömeceğim" dedi. A. ise G.'nin ayaklarına kapanarak "Ölmek istemiyorum" diyerek ağladı. Serdal G. bunun üzerine kendisinden ayrılmazsa öldürmeyeceğini söyleyince A., ayrılmayacağını söyledi.

Ekim ayına kadar tehdit ve ölüm korkusuyla ilişkisine devam eden A., 10 Ekim'de arkadaşının evine gittiğinde telefonuna Serdal G.'den ölüm tehditleri ve küfür içeren mesajlar gelmeye başladı.

Zeliha A.'yı arayan G., kendisiyle görüşmezse arkadaşının evine gelerek herkese zarar vereceğini söyledi. Bunun üzerine A., G. ile görüşmeyi kabul etti. Eve gelen Serdal G., belinden çıkarttığı tabancayı A.'nın bacağına dayayarak kendisiyle gelmesini söyledi. Zeliha A.'yı zorla evden çıkarıp otomobile bindiren G., hızla uzaklaştı.

Bu sırada araçta H.P.'yi arayan Serdal G., "Silahları, tüfekleri hazırla geliyorum ben" dedi. Ardından M.P.'yi arayan G., bu kişiye de fişekleri hazırlamasını, ardından H.P. ile A.'ın evinin önüne gelmesini söyledi. Evin önünde buluşan H.P., M.P., G. ve A., birlikte eve çıktı.

Burada H.P.'den silahı alan Serdal G. ikiliye aşağıya inmelerini söyledi. Silahı eline alan G. "Ayrılmak mı istiyorsun, ölümün benim elinden olacak" diyerek ayağa kalkıp A.'nın olduğu koltuğa doğru yürüdü. Kadının başını tutup öne doğru bastıran G., tabancayla ense bölgesinden bir el ateş etti.

Dizlerini kendisine çeken A.'nın ensesinden giren kurşun önce boynundan çıktı. Köprücük kemiğinin yanından tekrar giren kurşun, koltuk altından çıktı. Koltuğu da delip geçen kurşun, parkeye saplandı. Yaşadığı acıyla çığlık atan A., kan içinde evin mutfak kısmına koştu. Bu sırada panik yapan Serdal G. kaçmaya çalışırken, apartmanın merdivenlerinde A.'nın annesi F.S. ile karşılaştı. G. burada anneye de ateş etti ancak isabet ettiremeyince ikili arasında arbede yaşandı.

Ardından merdivenlerden inen Serdal G., bu kez A.'nın kız kardeşi 12 yaşındaki S.A. ile karşılaşınca küçük kızın karın bölgesine tekme atıp uzaklaştı. Olay yerine gelen sağlık görevlilerinin hastaneye götürdüğü Zeliha A., tedaviye alındı. Serdal G. ise yakalanarak polis merkezine götürüldü. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen G., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Antalya'daki avukatı Ahmet Onaran ile görüşmek için kente gelen Zeliha A., yaşadıklarını DHA'ya anlattı. Serdal G. ile sosyal medya üzerinden tanıştıklarını söyleyen Zeliha A., "Arkadaşlığımız ve sonrasında gönül ilişkimiz başladı. Yaklaşık 2 ay sonra evli ve 4 çocuk babası olduğunu öğrendim. Bu ilişkiyi bitirmek istedim. Bunu kabul etmedi. Defalarca evimi bastı" diye konuştu.

Başına gelenlerin sadece 'hayır' dediği için yaşandığını söyleyen A., "Ayrılmak istediğimi söyleyince evimi pompalı tüfekle bastı. Sadece ona 'hayır' dedim diye. Karakola gittim. Uzaklaştırma kararını ihlal etmesine rağmen hiçbir şey yapılmadı. Bu olayla ilgili dosyalar ancak 1 yıl sonra açıldı" dedi.

A., G.'nin aracına kazma, kürek koyarak kendisini dağa götürdüğünü ve öldürmek istediğini belirterek, "Dehşet bir geceydi. Deli gibi ağlıyorum, ayaklarına sarıldım 'Ölmek istemiyorum' dedim. Ayrılmazsam beni öldürmeyeceğini söyledi. 'Senin karakola gidip beni şikayet etmen hiçbir işe yaramıyor. Ben 1 saate çıkıyorum' dedi" diye konuştu.

Olay günü kendisine sürekli ölüm tehditlerinde bulunduğunu söyleyen A., "Bana 'Bu akşam hesaplaşma günü' diye mesaj yazdı. Telefonda bana küfür ve hakaret etmeye başladı. Sonra gelip arkadaşımın evinden silah zoruyla aldı. Olay günü yaşadıklarını anlatırken tedirgin hali göze çarpan A., şunları söyledi:

"Saçlarımı tutup önüme doğru eğdi, kafama silahı dayadı ve ensemden silahı sıktı. Eğildiğim için kurşun boynumdan çıktı. Hayati damarlarımı milimetrik oynuyor. Kolum ve ayağımda uyuşmalar var. Çığlık atmaya başladım. Kulaklarım duymuyordu, başım acayip şekilde dönüyordu. 'Ölmek istemiyorum' diye bağırıyordum. Silahı ikinci kez çekti elini kaptım ve 'Ölmek istemiyorum, yalvarırım beni öldürme' dedim. Silah sesini duyunca annem bağırarak geldi. Annemin geldiğini duyunca kaçmaya çalışıyor ve anneme de bir el ateş ediyor."

Yaşadığı korkunun hala devam ettiğini belirten Zeliha A., sokakta tek başına yürüyemediğini söyledi. A., "Tutuklandı. Beni öldürmeye hakkı yok. Çok korkuyorum. Hala kendi evime giremiyorum, sokakta tek başıma yürüyemiyorum. Evden çıkarken 12 yaşındaki kız kardeşim 'Abla ya yine gelir seni öldürmeye çalışırsa' diyor. Kapı çaldığında bile 4 kişi kapı açıyoruz. Cezaevi duvarlarına numaramı yazıyor. Yanındaki kişilere 'Bu olay böyle kapanmadı. Ben onu öldüreceğim' diyor. Çok korkuyorum çıkacak diye" diye konuştu.

Zeliha A.'nın avukatı Ahmet Onaran, olayın tasarlayarak öldürmeye tam teşebbüs olduğunu söyledi. Avukat Onaran, "İlk duruşma 23 Haziran'da yapılacak olup, sanığın en üst sınırdan ceza alması için elimizden geleni yapacağız. Bugün Zeliha Hanım yaşıyorsa şans eseri yanımızdadır" dedi.

Zeliha A.'ın avukatından Kübra Özcan ise zanlının en yüksek cezayı alması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 5 ay Önce

Kız doğru söylemiş memleket teksas oldu kanunlar değilde halkın internetten gösterdği tepkiye göre suçlu belirlenir oldu

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.