Sokağa çıkma yasağını ihlal eden 2 bin 756 kişiye (adli idari) işlem yapıldı

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağını ihlal eden 2756 kişiye adli/idari işlem gerçekleştirildiğini açıkladı.

Sokağa çıkma yasağını ihlal eden 2 bin 756 kişiye (adli idari) işlem yapıldı
banner150

İçişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada, ''31 ilimizde toplam 63 milyon 640 bin vatandaşımızın neredeyse tamamı sokağa çıkma yasağı kapsamında evlerinde kalarak alınan karara yüksek bir oranda uyum sağlamıştır'' ifadelerine yer verdi.

2 BİN 756 İHLALE İŞLEM

Bakanlık açıklamasının devamında şunları kaydetti: Ancak bazı illerimizde az sayıda da olsa alınan kararlara uymayan vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha ve TCK’nın ilgili kanun maddeleri kapsamında adli ve idari işlem uygulanmıştır. Bu kapsamda sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden 2 bin 756 kişiye adli/idari işlem gerçekleştirilmiştir.

VATANDAŞA TEŞEKKÜR

Vatandaşlarımıza, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında aldığımız tedbirlere, göstermiş oldukları duyarlı yaklaşımdan dolayı teşekkür ederiz.

48 SAAT SÜRECEK

İçişleri Bakanlığı, 10 Nisan saat 24.00'den 12 Nisan günü saat 24.00'e kadar büyükşehir statüsündeki 30 il ve Zonguldak'ta corona virüsü önemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı getirildiğini duyurdu. Genelgeye göre, sokağa çıkma yasağı bu illerde 48 saat sürecek. 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2020, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.