Sinemaların açılış tarihi netleşti!

Cumhurbaşkanlığı Normalleşme Planı Takvimi kapsamında Koronavirüs sonrası Türkiye'de sinema ve tiyatroların açılacağı resmi tarih belli oldu.

Sinemaların açılış tarihi netleşti!

Kovid-19 sonrası normalleşme planı gereği sinemalar açılmaya başlayacak.

Koronavirüs salgını kısıtlamalarının kademe kademe azaltıldığı bir döneme girmiş bulunuyoruz. Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen resmi açıklamaya göre, sinemaların kapatılma süreci de Temmuz ayında son bulacak. 1 Temmuz 2020 tarihinde sinemalar da dahil olmak üzere eğlence sektörüne ait mekanlar açılışını yeniden yapabilecek.

Tüm dünyayı derinden etkileyen, binlerce kişinin yaşamına mal olan ve büyük bir ekonomik krize sürükleyen KOVID-19 virüs salgınının yavaşlatılması için iki aydır tüm dünya karantinada bulunuyordu. Ancak ülkemizde salgın oranında büyük azalma görülmesi tedbir alınmaya devam edilerek normal yaşama dönme sürecini gündeme getirdi. Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen açıklamaya göre normalleşme süreci, salgının seyrine göre devam edecek. Yani ikinci dalga salgının patlak vermesi durumunda tüm süreç iptal edilebilir ya da başarıyla yürütülmesi durumunda yaşama tamamen dönülebilir.

Yapılan açıklamaya göre 1 Temmuz 2020 tarihi, sinema, tiyatro ve gösteri merkezlerinin açılışı olarak işaretlendi. Tabii bu mekanlardaki sistemlerin eski düzenle işlemeyeceği tahmin ediliyor. Yurt dışında yapılan planlara göre ya sinema salonlarındaki oturma düzenleri tamamen değiştirilecek ya da salon kapasitesinin çok azı ile gösterimler yapılacak. Tabii bu durumda maliyetlerin de düşürülmesi gerekiyor. Aksi halde yapılan tahminlere göre bilet fiyatlarının daha da yükselmesi kaçınılmaz hal alabilir.

1 Temmuz 2020'den itibaren sinemalar kapılarını sinemaseverlere açıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2020, 22:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.