Sağlık Bakanlığı'ndan bile bunu yaptılar!

Sayıştay’ın Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı 2019 yılı denetim raporu ortaya çıktı. 2014’te Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak Türkiye Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Enstitüsü kuruldu. Rapora göre, enstitünün 6 yıl boyunca hiçbir iş yapmadığı ortaya çıktı.

Sağlık Bakanlığı'ndan bile bunu yaptılar!
banner150

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre, Enstitünün kuruluş amacı, bozulan insan sağlığının düzeltilmesine ve korunmasına katkı sağlamak olarak belirlendi. Enstitüden bu amaç doğrultusunda araştırma ve geliştirme çalışmaları yapması beklendi.

Buna karşın söz konusu enstitü, 2014-2017 yılları arasında hiçbir faaliyette bulunmadı. Kuruma bir başkan bile atanmadı. Türkiye Sağlık Politikaları Enstitüsü Başkanı, 2017’de “vekâleten” enstitü başkanı olarak görevlendirildi.

Kuruma 2018-2019 dönemi için idari personel atandı. Enstitü, 2018-2019 döneminde sadece Sağlık Bakanlığı tarafından organize edilen iki toplantıda, Enstitü Başkanı tarafından vekâleten temsil edildi. Bunun dışında herhangi bir çalışması olmadı.

Öte yandan enstitünün internet sayfasında da kurum çalışmaları ya da üyeleri hakkında herhangi bir bilgi yer almıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.