Rahşan Ecevit 97 yaşında vefat etti!

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi ve DSP’nin kurucusu Rahşan Ecevit 97 yaşında vefat etti.

Rahşan Ecevit 97 yaşında vefat etti!

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi ve DSP’nin kurucusu Rahşan Ecevit 97 yaşında yaşamını yitirdi.

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında yaşamını yitirdi. Rahşan Ecevit'in bir süredir tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde akşam 9 sularında hayatını kaybettiği öğrenildi. Rahşan Ecevit eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi ve DSP'nin kurucusuydu.

ÇOKLU ORGAN YETMEZLİĞİNDEN HAYATINI KAYBETTİ
26 Aralık 2019'da Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (GATA) tedavi altına alınan Rahşan Ecevit, bir gün sonra genel durumunun bozulması nedeniyle dahiliye servisi yoğun bakım kliniğine kaldırıldı. Rahşan Ecevit, çoklu organ yetmezliği nedeniyle bugün saat 21.10'da yaşamını yitirdi.

VASİYETİ ORTAYA ÇIKTI
Tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 97 yaşında hayatını kaybeden Rahşan Ecevit, 5 Kasım 2006'da yaşamını yitiren Bülent Ecevit'in yanına gömülmek istediğini açıklamıştı.

EŞİYLE ROBERT KOLEJİ'NDE TANIŞTI
Bursa'da 1923 yılında doğan Rahşan Ecevit, eşi Bülent Ecevit'le Robert Koleji yıllarında tanıştı ve sonraki yıllarda evlendi.

Rahşan Ecevit, eşi Bülent Ecevit'in siyasi yasaklı olduğu yıllarda Demokratik Sol Parti ile Demokratik Sol Partisi'nin kurucusu ve ilk başkanlığını yaptı.


 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2020, 00:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
ede
ede - 2 yıl Önce

ülkücüleri içine sindiremeyen adamın ülkücülere hakaret eden karısı ölmüş, soner yalçın ne olduklarını yazmıştı.acayip üzüldüm ki sormayın

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.