Polis memuruna ilginç tepki! ''Bayram harçlığı mı çıkarıyorsunuz''

Denizli'de kırmızı ışıkta geçen yayalara yönelik denetim yapan polis ekipleri, 1 saatte 32 yayaya 3 bin 456 TL ceza kesti. Kırmızı ışıkta geçen bir vatandaş ceza kesilince ''Hayırdır bayram harçlığı mı çıkarıyorsunuz?'' dedi.

Polis memuruna ilginç tepki! ''Bayram harçlığı mı çıkarıyorsunuz''
banner150

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin en işlek noktalarından Merkezefendi ilçesi Altıntop Mahallesindeki Saltan Caddesi ile Mimar Sinan Caddesinin kesiştiği noktada yayalara yönelik kırmızı ışık denetimi yaptı. Kırmızı ışığı göre göre karşıya geçen yayalara 108’er TL cezai işlem uyguladı. Yaklaşık 1 saat devam eden ışık ihlalleri kapsamında 32 yayaya toplam 3 bin 465 TL ceza yazıldı.


''Yol boştu o yüzden geçtim. Hep geçerim''
Kırmızı ışık ihlali yaptığı tespit edilip polis ekipleri tarafından ceza yazılmak üzere, kimlik belgeleri istenen bazı yayalar ışığı görmediğini savunurken, bazıları da aceleleri bulunduğunu ileri sürdü. Ceza yazılmak üzere kimlik belgeleri istenen bir yayanın polis ekiplerine, ''Hayırdır bayram harçlığı mı çıkarıyorsunuz?'' demesi tepkiye neden oldu. Ceza kesilen bir yayanın ise gülerek, ''Yol boştu o yüzden geçtim. Hep geçerim'' sözleri duyanları şaşırttı.

Yayalara uyarılarda bulunan trafik ekipleri, karşıdan karşıya geçerken yolda araç bulunmamasına değil, kırmızı ve yeşil ışık durumuna göre hareket etmeleri gerektiğini belirtti.

Öte yandan, uygulamaların farklı zaman dilimlerinde kentin farklı noktalarında devam edeceği öğrenildi.


 

KAYNAK: İHA

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.