PKK'lı terörist Uzman Çavuş'un otomobilinde yakalanmış

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'ya yönelik operasyonda gri kategoride aranan terörist Semra Tuncer'in Uzman Çavuş M.N.A.'nın kullandığı otomobilde yakalandığı ortaya çıktı.

PKK'lı terörist Uzman Çavuş'un otomobilinde yakalanmış

Sabah gazetesinden Özgür Cebe'nin haberine göre, terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlu isimlerinden ve 500 bin lira ödülle Gri Liste'de aranan kadın terörist Semra Tuncer, iki ay önce Lice'den İstanbul'a gelirken, Diyarbakır girişinde yapılan yol kontrolü sırasında yakalandı. "Nirvana" kod adlı teröristin yakalanmasına ilişkin, gizlilik kararı kaldırılan dosyada ilginç detaylar yer aldı. Buna göre, teröristin içinde olduğu 06 ETC 79 plakalı otomobili kullanan kişinin Mardin'de görev yapan Uzman Çavuş M.N.A. olduğu ortaya çıktı.

Terörist Tuncer, daha önceki ifadesinde örgütten kaçmak için arkadaşı Y.G. ve annesi ile İstanbul'a götürülmek üzere 14 bin euro karşılığında anlaştığını anlatmıştı. Uzman Çavuş, yolda kimlik kontrolüne yakalanmamak için teröristi aracına almakla suçlanıyor. İfadesinde suçlamaları kabul etmeyen A. ise Y.G. ile duygusal ilişki yaşadığını, rica üzerine araç boş gitmesin diye Tuncer'i de aracına aldığını ve onun PKK'lı terörist olduğunu bilmediğini iddia ederek, kullanıldığını söyledi.

HAKLARINDA DAVA AÇILDI
Uzman Çavuş ile birlikte 4 kişi hakkında 10'ar yıl hapis istemiyle dava açılırken, sanıkların yargılamalarına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.