banner232

Pandora'nın ktusundan Reha Muhtar çıktı!

Dünya gündemine bomba gibi düşen Pandora belgelerinden Reha Muhtar'ın ismi de çıktı. Vergi kaçırdığı iddia edilen Reha Muhtar, sorulara ise yanıt vermedi.

Pandora'nın ktusundan Reha Muhtar çıktı!

Pandora belgelerinden, 'vergiden kaçınmak' için servetlerini offshore şirketleri aracılığıyla 'vergi cennetleri'ne taşıyan birçok isim çıktı. Yeni belgelere göre medya, sanat ve spor dünyasından kamuya mal olmuş isimler de listede. Gazeteci Reha Muhtar bu isimlerden biri.

Türk televizyon tarihine ''Acı var mı acı'' repliğiyle damgasını vuran Reha Muhtar, haber sunduğu yıllarda vergi kaçıran iş adamlarını suçlayarak ahlak dersi verirdi. Ancak bu sefer kendisi yakalandı.

Belgelere göre Muhtar, Trident Trust üzerinden Black's Group Holdings Limited isimli offshore şirketin sahibi. 

Reha Muhtar'ın vergiden kaçınmak ve parasını çeşitli yatırımlarda değerlendirirken ismini gizli tutmak için tröste aktardığı paranın yönetimi Standard Chartered Trust (Guernsey) Limited tarafından yapılıyor. Nakit hesapları, tahviller, hisse senetleri ve yatırım fonlarından oluşan yatırım portföyü Standard Chartered Bank'ın Londra şubesinde tutuluyor. Şirketin direktörlüğünü ise yine Türkiye'den çok sayıda zenginin offshore firmalarıyla çalışan Songbird Limited yapıyor. Temmuz 2000'de kurulan Black's Group Holdings Limited Ağustos 2017'de kapatılıyor. Reha Muhtar, sorulara yanıt vermedi.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.