Palandöken beyaz gelinliğini giydi

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Palandöken Dağı'nın zirvesi olarak bilinen Ejder Tepesi’ne mevsimin ilk karı düştü.

Palandöken beyaz gelinliğini giydi

Türkiye’nin önemli kayak merkezilerinden Erzurum'daki Palandöken Dağı'nın zirvesi olarak bilinen Ejder Tepesi'ne, mevsimin ilk karı düştü.

EJDER TEPESİ BEMBEYAZ
Hava sıcaklığının 0 dereceye düştüğü kent merkezine yağmur, yüksek kesimlere ise kar yağdı. En düşük hava sıcaklığının sıfırın altında -2 derece hissedildiği sabah saatlerinde ise Palandöken Dağı'nın deniz seviyesinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Ejder Tepesi'nin zirvesi beyaza büründü. 

Sezon hazırlıklarını sürdüren Palandöken Kayak Merkezinde çalışmalar devam ediyor. Ejder 3200 A.Ş.'de çalışan Emrullah Polat, tüm hazırlıkların tamamlandığını ve tesisleri gözden geçirdiklerini belirterek, "Karakış yüzünü gösterdi. Her yıl olduğu gibi bu yılda mevsimin ilk karı Palandöken'in zirvesine düştü" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.