Önce öfkelendi sonra zengin oldu! Gramı 45 dolar

Diyarbakır'da bir vatandaş, kış aylarında yakmak için aldığı kömür göktaşı çıkınca zengin oldu. Rusya'dan ithal kömürün içinden çıkan göktaşının gramının 45 dolar olduğunu belirten Yakup Ermiş, 8 kilograma yakın göktaşını satmak için alıcı arıyor.

Önce öfkelendi sonra zengin oldu! Gramı 45 dolar

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde Yakup Ermiş isimli bir vatandaşın kışın yakmak için aldığı kömürlerin arasından 8 kilogram ağırlığında göktaşı çıktı. Piyasa araştırmasının ardından gramının 45 dolara yakın olduğunu öğrenen Ermiş, göktaşı için ciddi alıcılar arıyor.

Yakup Ermiş isimli bir vatandaş, iddiaya göre Rusya’dan ithal edilen kömürlerden aldığı 50 kilogramlık torbada ağırlığı şüphe uyandıran taşı atmayarak kömürlerden ayırdı. Daha sonra yıkayıp kömürü aldığı şirketi arayarak kömür torbasında taş çıktığı için şikayette bulundu.

ŞİKAYETİNİ ÇEKİP ALICI ARAMAYA BAŞLADI
Evine misafirliğe gelen arkadaşına durumu anlatan Ermiş, arkadaşının göktaşı şüphesiyle mıknatıs testi ile taşı deneyerek yapıştığını görünce, taşın bir parçasını kırarak teste gönderdi. Araştırmaları sonucunda taşın göktaşı olduğunu öğrenen Ermiş, bu kez şikayetini geri çekerek göktaşı için alıcı aramaya başladı. Gramının 45 dolara yakın olduğunu belirten Ermiş, ciddi alıcılarla pazarlığa çıkacağını söyledi.

"RUSYA'DAN GELDİĞİNİ SÖYLEDİLER"
Ermiş, yaşadığı olayı şu ifadelerle anlattı:

"Kış hazırlığı yapmak için kömür siparişi verdik. Yaklaşık 6 ay önce gelen kömür siparişinden torbaları açarken bu taşın farklı olduğunu hissetim. Arkadaşlara sordurdum, normal bir taş olmadığını ve kömür de olmadığını söyledi. Daha sonra bizde kendimize göre araştırmalarımıza başladık. Kömür ticareti yapanlar Rusya’dan geldiğini söyledi."

"AÇGÖZLÜLÜK PEŞİNE DÜŞMEYECEĞİZ"
"Numunesini alıp bilen insanlarla önce Ankara’ya daha sonra farklı şehirlere 8’şer gram olarak gönderdim. Laboratuvar sonuçlarında yüzde 81 oranında demir çıktı. Daha sonra altın ile test yaptık, sürtme sonucu elektriklenme oldu. Sonrasında televizyona yaklaştırdık ve renk değiştirdiğini gördük. Mıknatısı da yaklaştırdığımızda kendisini rahatlıkla tutuyor."

Taşın 1 milyon yıllık bir göktaşı olduğu söyleniyor. Biz bunu satacağız, faydalanalım. Yapmış olduğumuz araştırmalara göre gramının 45 dolara kadar çıktığı söyleniyor. Biz burada aç gözlülük yapma peşine düşmeyeceğiz ancak fiyatını fazla da düşürmeyeceğiz. Maksat biz de faydalanalım çevremiz de faydalansın."

"ÖFKEMİZ YERİNİ SEVİNCE BIRAKTI"
"Numunelerde gram olarak eksildi, şu anda ham olarak net 8 kilogram. Ele alındığında kendi boyutundan daha ağır olduğunu hissedebiliyorsunuz. Kömürü aldığımda torbası 50 TL idi. İşin ilginç tarafı şaşırmakla beraber tepki gösterdim, bizi kandırdılar dedik. Firmayı aramak aklıma geldi, araştırma sonucu göktaşı olduğunu görünce öfkemiz yerini sevince bıraktı”

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2021, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.