MİT ve Emniyet ortak yapımıyla paketlendi! İNTERPOL kırmızı bültenle arıyordu

INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan PKK'lı terörist Sabri Dal, emniyet ve MİT'in gerçekleştirdiği ortak operasyonla Şırnak'ta yakalandı.

MİT ve Emniyet ortak yapımıyla paketlendi! İNTERPOL kırmızı bültenle arıyordu

Şanlıurfa'da öldürülen Suruç ilçesi eski belediye başkanı Salih Tekinalp ile oğlu Sait Tekinalp'in faili ve birçok kanlı eylemin sorumlusu olarak İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan PKK'lı terörist, Sabri Dal, Şırnak'ın Silopi ilçesinden Irak'a kaçmaya çalışırken, polis ve MİT operasyonuyla yakalandı.

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü ve MİT Başkanlığınca yürütülen ortak çalışma sonucunda, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Sabri Dal isimli terör örgütü üyesinin Silopi'de olduğu bilgisine ulaşıldı.

Yurt dışına kaçma hazırlığındaki terörist dün akşam 23.35 sıralarında gerçekleştirilen operasyonla yakalandı.

Yakalanan terörist Dal'ın, 2013 yılında Güvenlik Korucusu Mehmet Sait Coşkun'un Cizre'de şehit edilmesi ve Şanlıurfa Suruç eski Belediye Başkanı Salih Tekinalp ile oğlu Sait Tekinalp’in öldürülmesi olaylarının faillerinden olduğu belirtildi.

Teröristin "Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğünü Bozma - kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle 1 kişiyi öldürme suçundan, Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan, Resmi Belgede Sahtecilik suçundan, Kasten Öldürme suçundan" aranması bulunuyordu.

Ayrıca valiliğin açıklamasında, "Terörle Mücadele kapsamında operasyonlar kararlılıkla devam etmektedir." denildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.