Your SEO optimized title page contents

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren düzenleme Meclis'e sunuldu!

AK Parti, bazı alanlarda düzenlemeleri içeren "torba" kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş; "15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden hatalı geçişlerin cezalarının affını da öngören teklifi TBMM Başkanlığına sunduk" dedi.

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren düzenleme Meclis'e sunuldu!

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "15 Temmuz Şehitler  Köprüsü'nden hatalı geçişlerin cezalarının affını da öngören teklifi TBMM Başkanlığına sunduk." dedi. 

Muş, Meclise sundukları kanun teklifinin detaylarını AA muhabiriyle  paylaştı.

Bazı alanlarda değişiklik öngören kanun teklifinin 20 maddeden  oluştuğunu belirten Muş, "Teklifte, toplumda beklenti oluşturan belli başlı  önemli konular var. Milletimizin ihtiyaç duyduğu bazı alanlarda düzenlemeler  yapıyoruz." diye konuştu.

Teklifle "İstanbul Galata Üniversitesi" adında yeni bir üniversite  kurulacağını anlatan Muş, kanun teklifinde, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu  personelinin disiplin hükümlerine ilişkin değişiklik öngören maddenin de yer  alacağını bildirdi.

Kömür madenciliğine ilişkin bir destek mekanizması olduğunu hatırlatan  Muş, "Teklifle, fiyat düştükçe bu destek mekanizması artacak. Bu destek  mekanizması, fiyatların yüksekliğine göre otomatik bir şekilde sağlanacak desteği  ayarlayacak. Uluslararası ya da Türkiye'deki piyasalarda kömür fiyatlarının  düşüşüne bağlı olarak destek oranımız artacak." ifadelerini kullandı.

Hurda araçta ÖTV indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya  çıkarılmasını teklif ettiklerini belirten Muş, şunları söyledi:

"15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden hatalı geçişlerin cezalarının affını  da öngören teklifi TBMM Başkanlığına sunduk. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden  yapılan geçişlerde, oradaki uygulamalardan kaynaklı hatalardan dolayı sürücülerin  yaptığı geçişlerden kaynaklanan cezalar vardı. O cezaların da affına yönelik bir  düzenlememiz teklifimiz içinde bulunmaktadır. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden  yapılan hatalı geçişlerin, kanun yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla affedilmesini  teklif ediyoruz."

KAYNAK: AA

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.