Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Mesai saatlerinde oyun oynayanlara üzücü haber...

Bu haber milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. Mesai saatleri içerisinde iş yerlerinde kendi cep telefonları yada şirket bilgisayarında internet üzerinden oyun oynayan çalışanlar işlerini kaybetme tehlikesi ile karşıya kalabilir. Hem de tazminatlarını alamadan! İşte haberin bütün detayları...

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Mesai saatlerinde oyun oynayanlara üzücü haber...

Son zamanlarda internet kullanımın artması ile artık cep telefonları ile her an ulaşılabilir olan oyunlar çalışanların başını yakabilir. Yargıtay bu konuda verdiği kararda oyun oynayan çalışanı haksız bulurken iş sözleşmesinin işveren tarafından haklı feshine onay verdi.

YARGITAY'DAN İŞ YERİNDE OYUN OYNAYANLARA KÖTÜ HABER!

İş yerinde vakit geçirmek için Cand Crush tarzı oyunlar oynayan bir çalışan, işveren tarafından tazminatsız olarak işten çıkarıldı. Yargıtay’ın kararında ''Mesai saatleri içerisinde internette oyun oynamak ve çeşitli sitelerde gezmek işverenin güvenini kötüye kullanmaktır'' denildi. Bu noktada bir yıl içerisinde 6 kez yarım saat, 6 kez de 1 saatin üzerinde oyun kişi oynadığı tespit edilen tazminatsız olarak işten çıkarılmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 15:04
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.