Milyonlara müjde personel alımı açıklandı! İşte şartlar ve gerekli belgeler...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre 12 uzman yardımcısı alacağını Resmi Gazete'de yayımladı.

Milyonlara müjde personel alımı açıklandı! İşte şartlar ve gerekli belgeler...
banner150

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Arapça, Biyoloji, Coğrafya,  Fizik, Hukuk, İstatistik, Maliye, Rusça ve Türkçe alanlarında istihdam edilmek  üzere 12 uzman yardımcısı alımı gerçekleştirilecek.
Başvuruda bulunacak adayların 2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu  Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilgili puan türlerine göre Arapça ve Rusça  alanlarında asgari 70, diğer alanlar için ise en az 75 puan almış olmaları  gerekiyor.

Adaylar 2 Ocak 2020 Perşembe gününe kadar ÖSYM'nin "ais.osym.gov.tr"  internet adresinde yer alan "Sınav Başvuru Formu"nu doldurarak internet  ortamından müracaatlarını gerçekleştirebilecek.

Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacak. Yazılı  sınav 26 Ocak 2020 Pazar günü Ankara'da yapılacak.

Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile  yazılı sınavın yapılacağı adres ve sınav saatleri ÖSYM'nin internet sayfasında  yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecek.

Başvuruda bulananlardan en yüksek puan alan adaydan başlanarak ilan  edilen kadro sayısının 20 katı kadar aday yazılı sınava davet edilecek.

Adayların giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü  itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması, devamlı olarak görev yapmalarına engel  olabilecek daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da özrü bulunmaması gerekiyor.

Adaylara 100 tam puan üzerinden olmak üzere öğrenim alanlarıyla ilgili  konulardan yüzde 70 test ve yüzde 30 klasik usulde soru sorularak yazılı sınav  yapılacak.

Yazılı sınavın değerlendirilmesi sonucu 100 üzerinden 70 ve üzeri puan  alan adaylardan en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere atama yapılacak kadro  sayısının en fazla 4 katına kadar aday sözlü sınava çağrılacak.

Sözlü sınava girmeye hak kazananlara, sözlü sınav tarihinden en az 15  gün önce sınavın yapılacağı yer, gün ve saat internet sayfasından duyurulacak.

Sözlü sınavda adayların sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi, bir  konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsil  kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti  ve inandırıcılığı, genel yetenek ve genel kültürü ile bilimsel ve teknolojik  gelişmelere açıklığı değerlendirilerek, ayrı ayrı puan verilmek suretiyle  gerçekleştirilecek.

Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan  üzerinden en az 70 puan almaları gerekecek.

Puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle başarı derecesine göre  sıraya konulup, atama yapılacak kadro sayısı kadar aday asıl, sınav duyurusunda  belirtilen kadro sayısının yarısı kadar aday ise yedek olarak tespit edilecek.

Sınav sonuçları ÖSYM'nin internet sayfasından duyurulacak. Ayrıca asıl  ve yedek listelerde yer alan adaylara da bildirimde bulunulacak.

AA
 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.