Mezarlıkta şoke eden görüntü!

Aydın'ın Çine ilçesindeki bir mezarlığa dadanan kişi ya da kişiler, iddiaya göre, define aramak için kepçeyle eski kabirlerde kazı yaptı.

Mezarlıkta şoke eden görüntü!

Aydın'ın Çine ilçesindeki bir mezarlığa dadanan kişi ya da kişiler, iddiaya göre, define aramak için kepçeyle eski kabirlerde kazı yaptı. 200 yılı aşkın 7 mezar kazıldı. Vatandaşlar, ölülere saygısızlık yapıldığını belirterek, kazıyı kim yaptıysa yakalanıp, cezasını çekmesini istedi. Çine merkezine 10 kilometre mesafedeki 400 nüfuslu kırsal Kabataş Mahallesi'ndeki Kabataş Mezarlığı'na, son günlerde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler dadandı.

Yeni mezarların da bulunduğu kabristandaki 200 yılı aşkın 7 eski mezar, kepçeyle kazıldı. Geriye ne mezar, ne de ölmüş kişilerin kemikleri kaldı. Atalarının kabirlerinin kazıldığını görenler, tepki gösterdi. Durumdan haberdar olan jandarma ekipleri ise mezarları kimin kazdığının belirlenmesi ve yakalanması için çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

'ANTİK KENTTE YAKIN DİYE KAZIYORLAR'

Mezar sahiplerinden mahalle sakini 89 yaşındaki Ethem Acar, bazı köylülerin durum karşısında duyarsız kaldığını belirterek, Bu mezarlarda para olmaz. Burada, Anadolu'nun fethinden sonra Türk soylarından gelen atalarımız var.

Osmanlı döneminden kalan çok eski bir mezarlık burası. Burada yeni mezarlar da var. Annemiz, babamız ve gelecek kuşaktakilerin de mezarları olacak. Burada hazine olmaz. En büyük hazine, bizim atalarımızın buradaki varlığıdır dedi.

Mezarların kazıldığını görünce şok olduğunu belirten Acar, Sonuna kadar bu işin peşinde olacağım. Bu mezarlar kepçeyle kazılmış. Bu kepçe kazarken, bu ovada bunu herkesin gördüğünü biliyorum. Bu kazıyı yapanlar, kötü gruplar olduğu için herkes çekiniyor. Alabanda Antik Kenti'nin buraya yakın olmasından dolayı, buraları kazıyorlar. Şu ana kadar tespit ettiğimiz 7 eski mezar defineciler tarafından kazıldı dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.