Matematiği çaresiz bırakan hesap! 5 yöneticiye ödenen rakam dudak uçuklattı

Raporlara göre, PTT'nin iştiraki Bilgi Teknolojileri A.Ş.'nin beş yöneticisi toplam 1,6 milyon lira tazminat ödedi ve şirket 2019 yılında 1,2 milyar lira zarar açıkladı.

Matematiği çaresiz bırakan hesap! 5 yöneticiye ödenen rakam dudak uçuklattı

İki sene önce 1,2 milyar TL zarar ile bir rekora imza atan Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) yöneticilerine milyonlarca lira tazminat ödediği ortaya çıktı. Toplam 200 milyon TL’yi bulduğu iddia edilen ve kamuoyuna, ‘hayali evrak vurgunu’ olarak yansıyan usulsüz işlemlerin merkezi PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş.'deki beş kişilik yönetici kadrosuna, brüt 2 milyon 408 bin TL, net 1 milyon 616 bin TL tazminat ödendi.

Birgün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre PTT’nin verilerine göre, PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş.’de Genel Müdür ‘karşılıklı anlaşma’ ile görevinden ayrıldı. PTT’de hayali evrak vurgununun yaşandığı 2019’da Teknoloji Genel Müdürü olarak kurumda çalışan isme 291 bin 620 TL tazminat ödendi.

ŞİRKETİ PTT’YE SATTI

Kurucusu olduğu SBS Savunma Sanayi isimli şirketin, PTT’de görev yaptığı sırada PTT tarafından satın alınması ile gündeme gelen bir başka isme ödenen tazminat da dikkat çekti. PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş’den karşılıklı anlaşarak ayrıldıktan sonra 533 bin 791 TL net tazminat aldı.

PTT’nin yoğun olarak usulsüzlüklerle anıldığı 2019’da kurum kadrosunda Genel Müdür Yardımcısı olarak bir başka kişiye ödenen tazminat ise 263 bin TL oldu. Eski PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü'ne de 263 bin TL tazminat ödendi. PTT iştiraki Bilgi Teknolojileri A.Ş’nin bir diğer eski genel müdür yardımcısına ödenen tazminatın ise 265 bin 450 TL olduğu bildirildi.

(Kaynak: Birgün)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 2 hafta Önce

Çalın yavrum çalın allah belanızı verecek elbet

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.