'Kudüs Şairi' Kahramanmaraşlı ünlü yazar Nuri Pakdil'e veda!

'Kudüs Şairi' olarak bilinen ve Kudüs hakkındaki eserleriyle tanınan Kahramanmaraşlı ünlü şair/yazar Nuri Pakdil, 85 yaşında hayatını kaybetti. Nuri Pakdil'in vefatı sevenlerini yasa boğdu. Nuri Pakdil, bugün Taceddin Dergahı'nda toprağa verildi.

'Kudüs Şairi' Kahramanmaraşlı ünlü yazar Nuri Pakdil'e veda!

Yazar ve fikir adamı Nuri Pakdil, 85 yaşında hayatını kaybetti. Türk edebiyatında Necip Fazıl Kısakürek ile başlayan, Sezai Karakoç'la süren büyük akımın üçüncü halkası olarak gösterilen Pakdil, üst solunum yolları enfeksiyonu nedeni ile Ankara Şehir Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Nuri Pakdil, ikindi namazına müteakip Ankara'da, Taceddin Dergahı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

Ankara Hacı Bayram Camii'ndeki cenazeyi Pakdil'in vasiyeti üzerine eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez kıldırdı.

"Yüreğimin yarısı Mekke'dir, geri kalanı da Medine'dir. Üstünde bir tül gibi Kudüs vardır" sözlerinin sahibi, Türk edebiyatının 'Kudüs Şairi' Nuri Pakdil için Ankara'da ikinci namazı vakti cenaze töreni düzenlendi. 85 yaşında Hakk'ı rahmetine kavuşan Pakdil için Hacı Bayram Camii'nde düzenlenen törende edebiyat, sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Pakdil'in cenazesine Pakdil'in yol arkadaşlarından usta yazar Rasim Özderen, Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakanlar Ali Babacan Mehdi Eker ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu katıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.