Koronavirüsten korunmak için yoğurda arap sabunu katıp yedi

İlk resmi koronavirüs vakasının Türkiye’de görüldüğünün açıklanmasının ardından virüsten korunmak isteyen Yozgatlı arap sabunu ve yoğurt yemesi sonucu zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Koronavirüsten korunmak için yoğurda arap sabunu katıp yedi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde gece satlerinde Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini kamuoyuna duyurmuştu.

Virüsün görülmesinin ardından toplumda korku, gerilim ve panik havası oluştu. Yozgat 'ta akıllara zarar veren bir olay meydana geldi. 43 yaşındaki Mehmet E. isimli kişi bağışıklık sisteminin güçlenip , içinin temizlenmesi ve bu virüsün kendisine etki etmemesi için akşam yemeğinde arap sabununun yanında yoğurt yedi. 

Koronavirüsten ilk enfekte olan kişinin açıklanmasından sonra büyük bir panik yaşamaya başlayan vatandaşlar kendince çözüm üretmeye başladı.

15 DAKİKA SONRA BAŞ DÖNMESİ YAŞADI
Koronavirüs korkusuyla Yozgat’ta akıllara zarar bir olay gerçekleşti. 43 yaşındaki Mehmet E. bağışıklık sisteminin güçlenip, içinin temizlenmesi ve bu virüsün kendisine etki etmemesi için akşam yemeğinde arap sabunu ile birlikte yoğurt yedi. Arap sabunu ve yoğurdu yedikten yaklaşık 15-20 dakika sonra başı dönmeye ve midesi bulanmaya başlayan Mehmet E. 112 acil servisini aradı ve ambulans istedi. 112 Ambulans ile acil servise kaldırılan Mehmet E. tedavi altına alındı.

"BU VİRÜSÜ HANGİ ÇİNLİ BULAŞTIRDIYSA ALLAH ONUN BİN BELASINI VERSİN"
Midesi yıkanan ve serum takılan Mehmet E. kendine geldikten sonra yaptığı ilk açıklamada "Kendimi bu virüsten korumak için çözüm yolu arıyordum ve aklıma arap sabunu ile yoğurt yemek geldi. Çünkü arap sabunu içimi temizler beni temiz tutar yoğurt ise bağışıklık sistemimi güçlendirir diye düşündüm. Yoğurdun içine bolca arap sabunu döktüm ve yedim. Ayrıca bu virüsü ilk hangi Çinli bulaştırdıysa Allah onun bin belasını versin" dedi.

DOKTOR ŞAŞKIN
Acil servis doktoru Erhan K. ise yaptığı açıklamada, "Mehmet amcaya gerekli işlemler yapıldı şu an durumu iyi. Ayrıca belirtmek isterim ki doktorluk hayatım boyunca böyle bir şey ne gördüm ne duydum. Arap sabunu yemek nasıl bir akıldır anlamadım. Lütfen kimse böyle şeyler yapmasın" ifadelerini kullandı.

(Kaynak: Güneş)

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.