Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu ulaşımda yeni karar!

Türkiye ile birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile mücadele etmeye devam ediyor. İçişleri Bakanlığı'ndan Yeni Genelgeye göre, il ve ilçelerdeki toplu taşıma araçlarıyla ilgili olarak aldığı kararı açıkladı. İçişleri Bakanlığı'nın kararında ''İl ve ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirler arası toplu taşıma araçları yolcu taşıma kapasitelerinin yüzde 50'si kadar yolcu taşıyacak'' ifadeleri yer aldı. 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu ulaşımda yeni karar!

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ek bir genelge gönderdi.

Genelgeyle toplu taşıma araçların yolcu taşıma kapasitesi düzenlendi. 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçların, yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edecek.

Kapasitesinin yarısı oranında yolcu kabul edebilecek

Genelgeye göre, İl ve ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçları (şehirler arası yolcu otobüsleri dahil), araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edecek, araç içindeki yolcuların oturma şekli yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olacak.

Bakanlık, yerel yöneticileri tedbirlere uyulması konusunda uyardı
İçişleri Bakanlığı valiliklere gönderdiği genelge ile birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam ettiği belirtildi.

Bakanlık söz konusu tedbirlere ilişkin Vali/Kaymakamlar tarafından Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli kararların alınarak, toplu taşıma araçları ile ilgili, trafik zabıtasının etkin denetimi ve koordinesinde ivedilikle planlanması/uygulanması ve tüm kolluk birimlerimiz tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.