Koronavirüs sonrası AVM'lerde yeni uygulama!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının sayısı Avrupa'da yükselmeye devam ederken, Türkiye'de ilk vakanın görüldüğü açıklandı. Özellikle alkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde çeşitli önlemler alınmaya başlandı.

Koronavirüs sonrası AVM'lerde yeni uygulama!

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan corona virüse karşı önlemler Türkiye'de de her geçen gün artıyor. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Hüseyin Altaş, bazı AVM'lerde corona virüs önlemlerinin ciddi şekilde artırıldığını ve termal kamera uygulamasına geçildiğini belirtti.

Milliyet'in haberine göre Altaş yaptığı açıklamada, "İnsanların dokunduğu ne kadar yer varsa özel olarak müdahale ediliyor. Merdivenlerden tuvaletlere kadar her yer didik didik özel dezenfeksiyon ürünleri ile detaylı bir şekilde temizleniyor." ifadelerini kullandı.

"PANİKLEMEYE GEREK YOK"
Türkiye'nin corona virüs konusunu en iyi yöneten ülkelerden biri olduğunu belirten Altaş, "Paniklemeye gerek yok. Cumartesi günü bir çalıştayımız var. Corona virüs konusunu burada daha detaylı görüşüp konuşacağız. Yüksek katılım bekliyoruz." dedi.

ZİYARETÇİ SAYISI
Salgının etkisi henüz alışveriş merkezlerinin (AVM) ziyaretçi sayılarını etkilemediğini söyleyen Altaş, "AVM'lerimizde geçen ay ile bu ay arasında giriş sayılarımızda çok fazla değişiklik yok. Ayrıca cirolara bakıldığında ise artış söz konusu." dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.