Koronanın bir yayılma nedeni daha ortaya çıktı. Birimiz yapmazsak, hepimiz tehlikedeyiz 

Amerika Hastalıkları Kontrol ve Koruma Merkezi tarafından yapılan açıklamada, ülkedeki her 4 kişiden 1’inin elini yeterince yıkamadığı ve ülkede korona virüsün bu derece yayılmasının sebeplerinden birinin de el yıkama alışkanlığının yeterince gelişmemesi olarak gösterildi. 

Koronanın bir yayılma nedeni daha ortaya çıktı. Birimiz yapmazsak, hepimiz tehlikedeyiz 
banner150

Amerika’da korona virüs salgınında toplam vaka sayısı 7 milyon 640 bine ulaşırken, toplam vefat sayısı da 213 bin oldu. Ülkede korona virüs can almaya devam ederken, Amerika Hastalıkları Kontrol ve Koruma Merkezi, virüsün yayılmasındaki en önemli nedenlerden birini kamuoyu ile paylaştı.

Merkez tarafından yayınlanan raporda Amerikan halkının el yıkama alışkanlarına yer verdi. Rapora gör, Amerika’da her 4 kişiden 1’i, elini yeterince yıkamıyor.

“SADECE VİRÜSTEN KORUMUYOR”
Raporda, Amerikan halkının yüzde 85’inin banyodan, yüzde 95’inin de lavaboya girdikten sonra elini yıkadığı belirtildi. Ancak, halkın yüzde 70 dolaylarındaki kesimi ise restoranda yemek yemeden önce, ya da hapşırdıktan sonra ellerini yıkamadıklarını belirtti. 

Uzmanlar, ülkede korona virüsün bu denli yayılmasının nedenlerinden birinin de el yıkama alışkanlıkları olduğunu söyledi. Bilim insanları el yıkamamın sadece koronaya karşı değil, diğer hastalıklara karşı da koruduğunu açıkladı. 

Yine, Hastalıkları Koruma ve Kontrol Merkezi'nin yayınladığı rapora göre, hapşırdıktan sonra ellerini yıkayan erkeklerin oranı yüzde 65'te kalırken, kadınların oranı ise yüzde 76 oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.