Koronadan ölen vatandaşın cenazesinde büyük skandal. Cenazeyi ailesi yıkadı. İsmail Saymaz ortaya çıkarttı

Kütahya’nın tavşanlı ilçesinde korona virüsten hayatını kaybeden Recep Davutoğlu’nun cenazesinin yıkanmasına virüs tedbirlerine aykırı olmasına rağmen ailesi yardım etti. İtfaiye, “Korona kaparız” korkusuyla cenaze aracı vermediği için cenaze et taşıma aracında götürüldü. Vefat eden vatandaşın yakınları defin işlemleri sırasında giymeleri gereken tulumları kendileri tahsis etti.

Koronadan ölen vatandaşın cenazesinde büyük skandal. Cenazeyi ailesi yıkadı. İsmail Saymaz ortaya çıkarttı
banner150

Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre, Kütahya Tavşanlı'da Recep Davutoğlu (65), bir hafta önce corana şüphesiyle hastaneye yatırıldı. 3 çocuk babası Davutoğlu, geçen Cuma gecesi öldü. Ankara'da öğretim görevlisi olan kızı Elif Davutoğlu Akbulut'un söylediğine göre Cumartesi sabahı imam gelmediği için cenaze kendilerine teslim edilemedi.

YÜZÜME KAPATTI
Akbulut, şunları anlattı:

''Hastanede ‘İmamların izin günü, gelemeyebilirler' denildi. Saatler sonra imam geldiğinde izin günü olduğu için sitem etti. Dolgun ücret verdik. Cenazeyi yıkamaya yardım ettik. Sonra hastanede tabut bulunmadığı söylendi. Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz'ın devreye girmesiyle tabut bulundu. Ardından cenaze aracı krizi çıktı. Örenköy Köyü Tavşanlı dışında olduğu için itfaiye yetkilileri ‘Corona kaparız' korkusuyla cenaze aracı vermedi. İtfaiye Müdür Yardımcısı ile görüştüm. Bana ‘İlçe dışında olduğu için götüremeyiz' dedi ve telefonu yüzüme kapattı. Cenazeyi kuzenimin et taşıma aracıyla götürdük. İmam ve dört akrabamın tulumunu biz aldık. Bizden önceki cenazelerde de böyle davranılmış. Hak etmedikleri koltuklarda oturan insanlar, devletin kurallarına uymayıp vatandaşa eziyet çektiriyor.''

KAYMAKAM, CENAZE ARACI İDDİALARINI DOĞRULADI
Tavşanlı Kaymakamı Kanyılmaz ise itfaiye tarafından cenaze aracı verilmediği iddiasını doğrulayıp, “Bazen belediyede sıkıntı olabiliyor. O zaman cenaze tabutlanıp vatandaşa veriliyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.