Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda FETÖ operasyonu!

Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda yapılan FETÖ operasyonunda 61 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı

Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda FETÖ operasyonu!
banner150

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 13 binbaşı, 12 yüzbaşı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 4 üsteğmen, 7 teğmen, 5 assubay olmak üzere toplam 61 şüpheli hakkında FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edildiğinden gözaltı kararı verildi. 

Operasyonla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı'nca KARA Kuvvetleri Komutanlığı ve DENİZ Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan FETÖ' nün MAHREM İMAMLAR ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, kontörlü telefonlar ile ankesörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen KARA Kuvvetlerinden 13 BİNBAŞI, 12 YÜZBAŞI, DENİZ Kuvvetlerinden 24 ÜSTEĞMEN, 7 TEĞMEN, 5 ASSUBAY olmak üzere TOPLAM 61 şüpheli hakkında 24.09.2018 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiştir. Gözaltına alınan şüphelilerden 18'i AKTİF GÖREVDE olup diğerleri hakkında soruşturma nedeniyle idari işlem uygulanmıştır. Gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüklerince devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.