Kara çarşafla İstiklal Marşı ikiye böldü

Amasya’nın Merzifon ilçesinde bulunan Kız İmam Hatip Lisesi’nde İstiklal Marşı’nın kara çarşaflı bir öğretmen tarafından okunması farklı yorumları da beraberinde getirdi.

Kara çarşafla İstiklal Marşı ikiye böldü

Merzifon ilçesinde 413 öğrencinin eğitim gördüğü Şehit Ahmet Özsoy Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde dün sabah saatlerinde yapılan bayrak töreni bazı öğrenci ve velilerin tepkisine neden oldu.

Tören nedeniyle sıraya giren öğrenciler, İstiklal Marşı’nı okumak için anons edilen öğretmenin okul önüne çıkmasıyla şaşkınlık yaşadı. Kara çarşafı ile sahneye çıkan öğretmen İstiklal Marşı’nı okuturken, duruma tepki gösteren bazı veliler ilginç görüntüleri cep telefonuyla kaydetti.

Okulun tanıtım sayfasında “Biz Merzifon Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak; asrın ihtiyaçlarını müdrik, Doğu’yu ve Batı’yı bilen münevver, aydın desinler diye dinden taviz vermeyen, dindar desinler diye de dinden taviz vermeyen, tavizsiz fakat müsamahakâr bir gençlik” yetiştirmek hedefi yer alması ise dikkat çekti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet
Samet - 2 hafta Önce

Kanal maraş neyin kafasını yaşıyorsunuz
Kara çarşaflı diye hitap ettiğiniz eli öpülesice kadınların taşıdığı cephaneler ile bu ülke kurtarıldı.
Ve bugün
Nene hatunları
Senem ayşe ler gibi adı unutulan nice ecdadın kemiklerini sızlatmayın.

Bu haberi taraflı ve çarpıtıcı bir şekilde yayınladığınıźdan dolayı
Sizi en iyi tabirle kınıyorum.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.