Kadın cinayetine haksız tahrik indirimi: Ayşe Acar'ı öldürmüştü

Boşandığı eşi Ayşe Acar'ı ''tasarlayarak öldüren'' katil zanlısı Kerem T.'a mahkeme haksız tahrik indirimi uyguladı. Katil zanlısına yalnızca 24 yıl hapis cezası verildi.

Kadın cinayetine haksız tahrik indirimi: Ayşe Acar'ı öldürmüştü

Kocaeli’nde, boşandığı Ayşe Acar’ı vurarak öldüren Kerem T., ‘tasarlayarak öldürmek’ suçlamasıyla yargılandığı davada 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanığa haksız tahrik indirimi uyguladı.

Olay, 16 Ekim 2019’da, İzmit ilçesine bağlı Körfez Mahallesi’ndeki bir gaz dağıtım şirketi ofisinde yaşandı. 36 yaşındaki Ayşe Acar’ı, bir süre önce boşandığı 44 yaşındaki Kerem T.’ın kuzeni ile birlikte abonelik işlemleri için doğalgaz dağıtım şirketine ait işyerine geldi. Kerem T. ile yaşadığı evin doğalgaz aboneliğini devretmek isteyen Ayşe Acar’ı, devir işlemi için Kerem T.’ı da çağırdı. Şahıs içeri girer girmez tabanca ile ateş ederek Ayşe A.’ı başından vurdu. Ayşe A. hayatını kaybederken gözaltına alınan Kerem T. tutuklandı.

Kerem T.’ın üstünde yapılan aramada, yazdığı mektup ortaya çıktı. Mektupta, “Ben gidiyorum, giderken Ayşe’yi de götürüyorum. Onu başkasıyla düşünemiyorum, bu duyguya dayanamıyorum. 20 gündür bu düşünce vardı kafamda. Uygun zamanı bekliyordum” yazdığı görüldü. Böylece sanığın kadını tasarlayarak öldürdüğü ortaya çıktı. Öte yandan olaydan 13 gün önce Acar’ı kendisini ölümle tehdit eden Kerem T. hakkında tedbir kararı çıkarttığı öğrenildi.

Kerem T. hakkında ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan dava açıldı. Davanın son duruşması dün Kocaeli 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada pişman olduğunu iddia eden sanık, “Cinayeti tasarlasam silahı kurup mermiyi ağzına verirdim. Oraya öldürme düşüncesiyle gitmedim” dedi.

Mahkeme heyeti, kadının evli kaldığı dönemde başkalarıyla ilişkisinin olduğu gerekçesiyle Kerem T.’ın cinayeti “haksız tahrik” altında işlediğine kanaat getirdi. Sanık yalnızca 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

(Kaynak: Birgün)

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.