İşte seçimin en büyük kaybedeni

Sandık başına giden millet seçimini yaptı. Cumhurbaşkanlığında milletin seçimi yeniden Recep Tayyip Erdoğan oldu. Seçimin en büyük kaybedeni CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

İşte seçimin en büyük kaybedeni
banner150

Baraj altında kalmaması için Halkların Demokratik Partisi (HDP)'ye destek veren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bunun sonucu olarak milletvekili seçiminde beklediği seviyeye çıkamadı. Milletvekili sayısının 550'den 600'e çıkartılmasına rağmen Cumhuriyet Halk Partisi'nin oy oranı yüzde 25'ten yüzde 22'ye düştü.

HDP'nin Muharrem İnce'ye vereceği destekle Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir adım öne geçmek isteyen CHP, Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle hem cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetti hem de büyük oy kaybı yaşadı.

KILIÇDAROĞLU'NUN KOLTUĞU SALLANIYOR
Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı olma hayallerinin tükenmesiyle, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da koltuğu sallanmaya başladı.

Daha önce CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını koyan Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı yarışını kaybederse Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına aday olarak çıkmayacağını söylemişti ancak parti içinden gelen haberler ise çok daha farklı yönde.

Muharrem İnce'nin seçimin ardından bir süre bekleyip, genel başkanlık için çalışmalara başlayacağı belirtilirken Kemal Kılıçdaroğlu'nu istemeyen vekillerin harekete geçmek için talimat beklediği iddia edildi.

Kaynak: Haber 7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.