İstanbul'da neler oluyor? Askeri üniforma giyen Afganlar tartışma yarattı

Suriyelilerin adından Afganların da rotasını Türkiye'ye çevirmesinin ardından internette paylaşılan bir görüntü görenleri şaşkına çevirdi. Askeri üniforma giyen Afgan göçmenlerin görüntüsü tartışma yarattı.

Son yıllarda Suriyeli mülteci tartışmalarından sonra son günlerde de Afgan mülteciler Türkiye gündemini bir hayli meşgul ediyor..

Türkiye günlerdir İran sınırı üzerinden ülkemize gelen Afgan göçmenlerle ilgili haberleri konuşurken, sosyal medyada bugün paylaşılan bir görüntü kısa sürede gündem oldu.

ÜZERLERİNDEKİ ASKERİ ÜNİFORMALAR DİKKAT ÇEKTİ
İstanbul'da çekildiği iddia edilen videoda, çok sayıda yabancı uyruklu kişinin üzerlerinde askeri üniformalarla kalabalık gruplar halinde hareket ettikleri görülüyor. Görüntülerde yer alan yabancı uyruklu kişilerin hangi amaçla bir araya geldikleri tam olarak bilinmezken, yetkililerden konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU
Sosyal medyadaki çok sayıda kullanıcı ilgili videoyu hesaplarından paylaşırken, görüntülerle ilgili yorumların da ardı arkası kesilmedi. Yetkililerden görüntülerle ilgili açıklama beklediklerini ifade eden çok sayıda vatandaş, videonun nerede çekildği ve yabancı uyruklu kişilerin neden askeri üniforma taşıdıklarına ilişkin sorularına yanıt bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.