İstanbul'da zorla evlendirilen çocuk gelin kurtarıldı

İstanbul'da akrabasıyla zorla evlendirilmek üzere olan 17 yaşındaki kız çocuğu, polis ekiplerince düğün salonundan kurtarıldı.

İstanbul'da zorla evlendirilen çocuk gelin kurtarıldı
banner150

Edinilen bilgiye göre, Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü,  17 yaşındaki A.Ö.'nün, kendisinden yaşca büyük akrabasıyla evlendirileceği bilgisi üzerine harekete geçti.

Yüzlerce kişinin katılımıyla düğün yapılan salonun önüne gelen polis, olası bir gerginliğin önüne geçmek amacıyla, burada düğünün sona ermesini bekledi. Polis, davetlilerin salondan ayrılmasıyla birlikte, kız çocuğunu gelin arabasına binerken  aldı. Gelin arabasından alınan gelin ve damat Çocuk Şube Müdürlüğüne götürdü.

ARKADAŞI KURTARDI
Evlenmek istemeyen kız, arkadaşını arayarak bu durumdan kendisini kurtarmasını istemişti. Kıza yardım etmek isteyen arkadaşı, durumu polise bildirilmesiyle operasyonun düzenlenildiği öğrenildi.

'OKUMAK İSTİYORUM'
17 yaşındaki A.Ö.'nün polis merkezinde verdiği ifadede, “İki yıl önce dini nikah kıyıldı, ben yurda yerleştim. Aileme evlenmek istemediğimi söyledim. Beni eve davet ettiler, düğün olmayacağını, beni evlendirmeyeceklerini söylediler. Bende inandım ama birden düğün yaptılar. Kimse bana dokunmadı. Sadece evlenmek istemiyorum, okumak istiyorum” dediği öğrenildi.

YURDA GÖTÜRÜLDÜ
İki yıl önce dini nikahı kıyılan ve dün evlendirilmekten son anda kurtulan A.Ö'nün tekrardan yurda yerleştirdiği öğrenildi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.