Isparta'da mezarlıkta dizilmiş 23 kaplumbağa ölüsü bulundu

Isparta’da mezarlıktaki beton üzerinde yan yana dizilen ölü kaplumbağa fotoğrafının sosyal medyada paylaşılmasıyla birlikte yetkililer harekete geçti. Mezarlıkta kim tarafından, neden ve nasıl öldürüldüğü veya oraya konulduğu bilinmeyen kaplumbağa kabuklarını incelemeye alan belediye ekipleri inceleme başlattı.

Isparta'da mezarlıkta dizilmiş 23 kaplumbağa ölüsü bulundu
banner150

Isparta'da Hızırbey ve Işıkkent Mahalleleri arasında kalan Asri Mezarlık’ta betonun üzerinde yan yana dizilmiş 23 kaplumbağa ölüsü bulundu. Bölgede kabristan ziyaretine gittiği belirtilen ve kaplumbağa ölülerini bulan kişi, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda fotoğraflarla birlikte, “Asri mezarlıkta bu yavru kaplumbağaları ölmüş buldum. Neden ve ne sebepten öldükleri belli değil. Yetkili kimlerse bunu bir araştırmalarını rica ederim” ifadelerini kullandı. 

Sosyal medyadaki tepkiler sonrası ilgililer harekete geçti

Kısa süre içerisinde çok sayıda kullanıcı tarafından sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar, büyük tepki topladı. Verilen tepkiler sonrasında harekete geçen Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Isparta Hayvan Koruma Derneği (ISHAYKO) bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün bugün sabah saatlerinde olay yerinde bulduğu kaplumbağa ölülerini incelemek üzere bölgeden götürdüğü öğrenildi.

KAYNAK: İHA

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.