İki ilden kar tatili haberi geldi!

Mersin'in Gülnar ve Bitlis'in Hizan ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

İki ilden kar tatili haberi geldi!
banner150

Olumsuz hava şartları nedeniyle iki ilden kar tatili haberi geldi. Mersin'in Gülnar ilçesinde olumsuz hava koşulları  nedeniyle eğitime bugün ara verildi. Gülnar Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede etkili olan  sağanağın giderek şiddetini artırıp metrekareye 100 kilogram civarında yağış  düşmesinin, rüzgarın hızının da saatte 70-80 kilometreye çıkmasının beklendiği vurgulandı. Olası sel, su baskını ile heyelan riski nedeniyle öğrenci ve  öğretmenlerin okullara gidiş ve dönüşlerinde sorun yaşamamaları için eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği aktarıldı. Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan gaziler, şehit yakınları, engelliler ve hamileler ile süt izni kapsamında olanların da idari izinli  sayılacağı vurgulandı.

BİR TATİL HABERİ DE BİTLİS'TEN

Bitlis’in Hizan ilçesinde eğitime 1 gün süre ile ara verildi. Hizan kaymakamlığından yapılan açıklamada, "Olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle Hizan merkez ve bağlı köylerde 15 Ocak Salı günü eğitime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Öte yandan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 15 Ocak Salı günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir" denildi.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.