İçişleri Bakanı Soylu duyurdu, genel yayılım bitti!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs salgınına ilişkin yaptığı açıklamada "81 ili takip ediyorum. Genel yayılım bitti. Bu sona erdi. Virüs etkisini kaybediyor" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu duyurdu, genel yayılım bitti!

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, bugünkü yazısında yeni tip Koronavirüs salgınıyla ilgili İçişleri Başkanı Süleyman Soylu’ya yönelttiği soruların yanıtlarına yer verdi.

"81 ili takip ediyorum genel yayılım bitti"

Soylu'nun sözlerini köşe yazısına taşıyan Acet'in, “Gidişat nasıl” şeklindeki sorusuna Soylu şu cevabı verdi:

“81 ili takip ediyorum. Genel yayılım bitti. Bu sona erdi. Virüs etkisini kaybediyor. Parça parça belli alanlarda, mesela bir cenazede 25 kişi çıkabiliyor ama genel yayılım bitti. Ben virüsün etkisini kaybettiğini düşünüyorum. Bu önemli ama biz tedbirlerimize devam edeceğiz.”

Elazığ depreminde bizi şehir hastanesi kurtardı

Yazan Acet'in Soylu ile konuşmasında şehir hastaneleri de gündeme geldi. Acet, Elazığ depreminde uzun süre kentten ayrılmayan Soylu'nun o tecrübeden yola çıkarak, “Elazığ depreminde bizi şehir hastanesi kurtardı. Korona ile ilgileniyoruz ama deprem de etrafımızda dolanıyor” dediğini aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.