Herkesin dikkat etmesi gerekiyor! Dokunan mahkemelik olacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yeni yapılan değişiklikler Resmi Gazete'de yayınlandı. Son yapılan değişikliklere göre Doğalgaz dağıtım şirketinin izni olmadan, şebekeye, sayaca ve tesisata müdahale edenler hakkında suç duyurusunda bulunabilecek.

Herkesin dikkat etmesi gerekiyor! Dokunan mahkemelik olacak
banner150

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), doğal gaz iç tesisat onayı ve işletmeye alınması konusunda sertifika sahibi ile dağıtım şirketlerinin takip edeceği usul ve esaslara ilişkin kurul kararında yapılan değişiklikler, Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlandı. Değişikliklere göre artık dağıtım şirketinin izni olmadan şebekeye, sayaca müdahale edenler mahkemelik olacak.

‘KAÇAĞA SEBEBİYET’

Buna göre, dağıtım şirketi, sertifika sahibinin dağıtım şirketinin izni olmadan gazlı hatlara, şebekeye, sayaca, tesisata müdahale edip müşterinin kaçak doğal gaz kullanımına neden olması veya can güvenliğini tehlikeye atan standart dışı malzeme kullanması hallerinde, durumu ispatlayıcı somut bilgi ve belgelerle kuruma bildirerek, yapılan değişiklikle gerekirse sertifikanın iptalini isteyebilecek ve ilgili mercilere suç duyurusunda bulunabilecek. Kurum tarafından kurul kararı ilgilisine ve dağıtım şirketine tebliğ edilene kadar sertifika sahibinin iç tesisata ilişkin yeni başvuru dosyaları kabul edilmeyecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.