HDP'li 4 belediye başkanı görevden alındı!

Mardin'in Savur, Derik ve Mazıdağı ilçeleri ile HDP'li belediye başkanları, haklarındaki terör soruşturmaları kapsamında gözaltına alındı. Ayrıca Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi Belediye Başkanı HDP'li Hatice Çevik de gözaltına alındı.

HDP'li 4 belediye başkanı görevden alındı!
banner150

Mardin'de terör soruşturması kapsamında Savur, Derik ve  Mazıdağı ilçelerinin HDP'li belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu 10  kişi gözaltına alındı. 
Alınan bilgiye göre, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör  soruşturması kapsamında Mazıdağı Belediye Başkanı Nalan Özaydın, Savur Belediye  Başkanı Gülistan Öncü ve Derik Belediye Başkanı Mülkiye Esmez'in de aralarında  bulunduğu bazı şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
Güvenlik güçlerince düzenlenen eş zamanlı operasyonda, Özaydın, Öncü  ve Esmez ile bazı belediye çalışanlarının da aralarında yer aldığı 10 şüpheli  yakalandı.
Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

SURUÇ BELEDİYE BAŞKANI'NA GÖZALTI

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi Belediye Başkanı HDP'li Hatice Çevik, hakkında yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı.
Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında polis, HDP'li Hatice Çevik'i sabah saatlerinde evinde gözaltına aldı. Evinde arama yapılan Çevik, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

AA-İHA

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.