Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa mı etti? Türkiye bu haberle çalkalanıyor!

Türkiye Cumhuriyet Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hakkındaki istifa iddiası gündemde. Berat Albayrak'ın görevinden istifa ettiği söyleniyor. Instagram hesabından yayınladığı iddia edilen bir istifa metni sosyal medyada dolaşıyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa mı etti? Türkiye bu haberle çalkalanıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa ettiği iddia ediliyor. Sosyal medya bu iddia ile çalkalanıyor.

Bu iddia henüz resmi haber kanalları tarafından doğrulanmış değil. Doğruluğu belirsiz olan istifa metninde Berat Albayrak'ın sağlık sebepleri nedeniyle görevini bıraktığı iddiası var. Söz konusu metinde "5 yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım' satırları dikkat çekiyor. 

Berat Albayrak'ın istifa haberi doğru mu? 

Berat Albayrak ismi sosyal medyada TT listesine girerken bir çok iddia dile getiriliyor. Bir çok kanaldan Albayrak'ın istifasının doğru olduğu şeklinde haberler geliyor. Öte yandan Berat Albayrak'ın şahsi Twitter hesabına ulaşılamıyor.

Berat Albayrak'ın mavi tıklı instagram hesabına istifa metni saat 19.00'da konulmuş görünüyor. İstifa metninin tamamı şöyle:

"Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerji'de olduğu gibi Ekonomi'de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı bu çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türiye tarihindeki belki en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun. Gaybı, kalpleri ve hakiki bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı  Allah bizlere Sırat-ı Müstakim'den ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin..."

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2020, 20:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal
Erdal - 6 ay Önce

O sırattan sen geçersen Ebu cehilde gecer

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.