Fidanınızı seçtiniz mi? Herkes bugün bunu yapıyor...

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın başlattığı Geleceğe Nefes Kampanyası büyük ilgi gördü. İnternet üzerinden fidan sahiplen butonuna tıklayanlar adına 11 Kasım 2019'da saat 11.11'de fidan dikilecek.

Fidanınızı seçtiniz mi? Herkes bugün bunu yapıyor...
banner150

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Geleceğe Nefes Kampanyası ile 81 ilde 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidan dikilecek. Bakanlık bu projeyi vatandaş ile de kaynaştırdı.

Geleceğe Nefes katılım belgesi nasıl alınır?:  İnternetten üzerinden gelecegenefes.com sitesine girip fidan sahiplen butonuna tıklayın.  İsminizi ve mail adresinizi yazıp, fidanınızın nerede dikilmesini istediğinizi seçin. İşlemi tamamladığınızda size aşağıdaki gibi 'Geleceğe Nefes Katılım belgesi' veriliyor. 

 

Fidanınız 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11.11'de seçtiğiniz ilde Orman Bakanlığı tarafından sizin adınıza toprakla buluşturuluyor. 

Geleceğe nefes kampanyasında son durum
Projeyle hedeflenen fidan sayısı 11 milyon 47 bin 430... Yoğun ilgi gören kampanya ile şu ana kadar geleceğe katılım için sahiplenilen fidan sayısı 9 milyon 055 bin 142 oldu.

İlk 5'te yer alan iller
Kampanyada ağaç dikimi için en çok fidan seçimi yapılan il Konya oldu. Yalova, Antalya, Düzce ve Tekirdağ da ilk 5'te yer alıyor.

Şu ana kadar Sivas, Çorum, Erzincan, Tunceli, Diyarbakır, Mardin, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Burdur,  Mersin gibi iller ise sıralamada altlarda yer alıyor. 

Kahramanmaraş'ta geleceğe nefes kampanyasında son durum

Projeyle hedeflenen fidan sayısı 11 milyon 47 bin 430... Kahramanmaraş'ta da yoğun ilgi gören kampanya ile şu ana kadar geleceğe katılım için sahiplenilen fidan sayısı 146 bin 138 oldu. Kahramanmaraş'ta hedeflenen fidan sayısı ise toplam 221 bin.

Fidan sahiplenme ücretli mi?

Sizde aşağıdaki linke tıklayıp fidan sahiplenebilir ve dikilmesini istediğiniz ili seçebiliriniz. Fidan sahiplenme ücrete tabii değil. Maddi olarak katkıda bulunmak isteyen fidan bağış kısmına tıklayabilir. 

Siteye girdiğinizde harita üzerinde ilinize tıkladığınızda yan tarafta ne kadar fidan dikileceğini görebiliyorsunuz. 

KAMPANYAYA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Geleceği nefes kampanyası nedir?: Tarım ve Orman Bakanlığı, kampanya ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi:

"Sizler adına dikeceğimiz fidanları bu site üzerinden sanal olarak sahiplenebilmenizi istiyoruz. Sahiplendiğiniz fidanların dikim lokasyonu ile tören alanları farklı yerler olabilir. Törenlerimize katılmak isterseniz, bulunduğunuz ilde yapılacak törenlerin lokasyonunu Tören Alanları bölümünden öğrenebilirsiniz."

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2019, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.